Pro naše nejmenší

Naši milí prvňáci, jsme velmi rádi, že vaše cesta k uměleckému vzdělávání začíná právě v naší škole. Ještě než se stanete našimi žáky, přečtěte si za pomoci vašich rodičů následující řádky.

 V naší škole se můžete vzdělávat na dvou oborech – hudebním a výtvarném. Jinými slovy, naučíte se hrát na hudební nástroj, zpívat, kreslit, malovat, modelovat, stanete se členy instrumentálních a pěveckých souborů, budete jezdit na soutěže, na exkurze a mnoho dalšího.

Ti z vás, kteří se rozhodnou pro hudební obor, začnou navštěvovat hodiny hry na hudební nástroj a hodiny hudební nauky. Výuka obou těchto předmětů probíhá jednou týdně po jedné vyučovací hodině, která trvá 45 minut. V posledním srpnovém týdnu pro vás zpřístupníme na našich webových stránkách rezervační systém, prostřednictvím kterého se budete moci elektronicky přihlásit v určitý den a hodinu na výuku hudebního nástroje k jednotlivým vyučujícím. Podobně tomu bude i na výuce hudební nauky.  Zde budete mít na výběr, jestli chcete hodiny nauky navštěvovat v pondělí u paní učitelky Vejmelkové nebo ve středu u paní učitelky Leitkepové. Středeční hodinu hudební nauky bychom doporučovali hlavně těm z vás, kteří jste se rozhodli navštěvovat pěvecký sbor Pramínek pod vedením paní učitelky Barešové. Ten bude také ve středu a bude trvat jednu vyučovací hodinu. Pro vás, kteří chodíte do mateřské školy a chtěli byste navštěvovat hudební obor na naší škole, je možné stát se členy pěveckého sboru Plamínek.  Co si vzít s sebou na výuku? Dobrou náladu, úsměv, přezůvky a psací potřeby.

Vy, kteří si zvolíte výtvarný obor, budete mít výuku jednou týdně v pondělí nebo ve středu v délce dvou vyučovacích hodin, tedy 90 minut. Výuka na výtvarném oboru probíhá ve skupinách, takže výtvarně tvořit vás bude v jedné skupině kolem dvanácti.  S sebou si vezměte kromě dobré nálady a úsměvu přezůvky, svačinu a plášť, vyrobený nejlépe ze staré košile s dlouhými, gumičkou obroubenými rukávy. Ten si necháte ve škole, abyste ho nemuseli pokaždé nosit do školy. I pro vás bude koncem srpna zpřístupněn rezervační systém, takže se budete moci zapsat buď do pondělní, nebo do středeční skupiny.

Aby si vaši rodiče nemuseli dělat starost s tím, kdo z nich vás odvede po vyučování na vaší základní škole k nám, mohou vás pravidelně, vždy každé pondělí a středu ve 12:45 hodin, vodit pedagogové z naší školy, a to ze ZŠ B. Němcové a ZŠ Komenského – pracoviště Bratrská. Tato nabídka platí pouze pro rodiče vás – prvňáků. Pokud budou mít vaši rodiče o tuto službu zájem, ať napíšou email na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., ve kterém uvedou vaše jméno a příjmení, školu, třídu, den, kdy budete navštěvovat naši školu, a souhlas s tím, že budete chodit s námi.

Milí prvňáci, to je zatím vše, další informace se dozvíte na začátku školního roku. Pokud byste po přečtení tohoto textu měli jakýkoliv dotaz nebo připomínku, neváhejte nás kdykoliv kontaktovat prostřednictvím výše uvedeného emailu.

Přejeme krásné prázdniny a v září se na vás těšíme!