Informace

Naši milí prvňáci, jsme velmi rádi, že vaše cesta k uměleckému vzdělávání začíná právě v naší škole. Ještě než se stanete našimi žáky, přečtěte si za pomoci vašich rodičů následující řádky.

 V naší škole se můžete vzdělávat na dvou oborech – hudebním a výtvarném. Jinými slovy, naučíte se hrát na hudební nástroj, zpívat, kreslit, malovat, modelovat, stanete se členy instrumentálních a pěveckých souborů, budete jezdit na soutěže, na exkurze a mnoho dalšího.

Ti z vás, kteří se rozhodnou pro hudební obor, začnou navštěvovat hodiny hry na hudební nástroj a hodiny hudební nauky. Výuka obou těchto předmětů probíhá jednou týdně po jedné vyučovací hodině, která trvá 45 minut. V pondělí druhého září přijďte s rodiči k nám do školy. Od půl deváté ráno až do poledne vám budou k dispozici všichni učitelé, s nimiž se domluvíte na všem ohledně vaší výuky. Pokud se jedná o hodiny hudební nauky, můžete si vybrat, jestli chcete výuku tohoto předmětu navštěvovat v pondělí u paní učitelky Vejmelkové nebo ve středu u paní učitelky Leitkepové. Středeční hodinu hudební nauky bychom doporučovali hlavně těm z vás, kteří jste se rozhodli navštěvovat pěvecký sbor Pramínek pod vedením paní učitelky Barešové. Ten bude také ve středu a bude trvat stejně dlouho, jako hodina nástroje a nauky, tedy 45 minut. Pro vás, kteří chodíte do mateřské školy a chtěli byste navštěvovat hudební obor na naší škole, je možné stát se členy pěveckého sboru Plamínek.  Co si vzít s sebou na výuku? Dobrou náladu, úsměv, přezůvky a psací potřeby.

Vy, kteří si zvolíte výtvarný obor, budete mít výuku jednou týdně buď v pondělí pod vedením paní učitelky Zedínkové,nebo ve středu s panem učitelem Čajkou. Délka "výtvarky" je v rozsahu dvou vyučovacích hodin, tedy 90 minut. Výuka na výtvarném oboru probíhá ve skupinách, takže výtvarně tvořit vás bude v jedné skupině kolem dvanácti.  S sebou si vezměte kromě dobré nálady a úsměvu přezůvky, svačinu a plášť, vyrobený nejlépe ze staré košile s dlouhými, gumičkou obroubenými rukávy. Ten si necháte ve škole, abyste ho nemuseli pokaždé nosit do školy.

Aby si vaši rodiče nemuseli dělat starost s tím, kdo z nich vás odvede po vyučování na základní škole k nám, mohou vás pravidelně, vždy každé pondělí a středu ve 12:45 hodin, vodit pedagogové z naší školy, a to ze ZŠ B. Němcové a ZŠ Komenského – pracoviště Bratrská. Tato nabídka platí pouze pro rodiče vás – prvňáků. Pokud budou mít vaši rodiče o tuto službu zájem, ať vyplní, vytisknou a přinesou formulář s názvem Souhlas s pedagogickým doprovodem do ZUŠ Dačice (najdete ho na našich webových stránkách), ve kterém uvedou vaše jméno a přijímení, školu, den, kdy budete navštěvovat naši školu, a souhlas s tím, že budete chodit s námi. Tuto skutečnost musí rodiče také nahlásit vyučujícímu v základní škole, případně ve školní družině. S odvodem dětí začínáme od pondělí 9. září. 

Milí prvňáci, to je zatím vše, další informace se dozvíte na začátku školního roku. Pokud byste po přečtení tohoto textu měli jakýkoliv dotaz nebo připomínku, neváhejte nás kdykoliv kontaktovat prostřednictvím emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefonu 384 420 276.

Těšíme se na Vás!