Informace

 Informace pro zájemce o studium:

Naši milí prvňáci,

   jsme velmi rádi, že vaše cesta k uměleckému vzdělávání začíná právě na naší škole. Ještě než se stanete našimi žáky, přečtěte si za pomoci vašich rodičů následující řádky.

 V naší škole se můžete vzdělávat ve čtyřech oborech – hudebním, výtvarném, tanečním a literárně dramatickém. Jinými slovy, naučíte se hrát na hudební nástroj, zpívat, kreslit, malovat, modelovat, stanete se členy instrumentálních a pěveckých souborů, budete hrát divadlo, recitovat zajímavé texty, jezdit na soutěže, na exkurze a mnoho dalšího.

Ti z vás, kteří se rozhodnou pro hudební obor, začnou navštěvovat hodiny hry na hudební nástroj a hodiny hudební nauky. Hudební nauka je povinnou součástí vzdělávání v rámci studia tohoto oboru a je pro vás naplánovaná v pondělí od 13:20 do 14:05 hodin, v úterý a ve středu vždy od 14:10 do 14:55 hodin. Vyučovat ji bude paní učitelka Nicole Matoušová . Výuka obou těchto předmětů (nástroj, hudební nauka) probíhá jednou týdně po jedné vyučovací hodině v délce 45 minut. V pondělí druhého září přijďte s rodiči k nám do školy. Od půl deváté ráno až do poledne vám budou k dispozici všichni učitelé, s nimiž se domluvíte na všem ohledně vaší výuky. Pro vás, kteří chodíte do mateřské školy a chtěli byste navštěvovat hudební obor na naší škole, je možné stát se členy pěveckého sboru Plamínek.  Co si vzít s sebou na výuku? Dobrou náladu, úsměv, přezůvky a psací potřeby.

Vy, kteří si zvolíte výtvarný obor, budete mít výuku vždy v pondělí nebo ve středu pod vedením paní učitelky Doležalové. Délka "výtvarky" je v rozsahu dvou vyučovacích hodin, tedy 90 minut. Výuka na výtvarném oboru probíhá ve skupinách, takže výtvarně tvořit vás bude v jedné skupině kolem dvanácti.  S sebou si vezměte kromě dobré nálady a úsměvu přezůvky, svačinu a plášť, vyrobený nejlépe ze staré košile s dlouhými, gumičkou obroubenými rukávy. Ten si necháte ve škole, abyste ho nemuseli pokaždé nosit do školy.

Milí prvňáci, to je zatím vše, další informace se dozvíte na začátku školního roku. Pokud byste po přečtení tohoto textu měli jakýkoliv dotaz nebo připomínku, neváhejte nás kdykoliv kontaktovat prostřednictvím emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefonu 384 420 276.

Těšíme se na Vás!